چرا باید خودرو را تمیز کرد؟

تقریباً همه‌‌ می‌دانند که تمیزی و آراستگی فضای پیرامونی بر انسان چه تأثیری دارد؛ اما این موضوع ممکن است درباره‌ی فضایی مانند اتومبیل نادیده گرفته شود؛ زیرا اکثر افراد تصور‌‌ می‌کنند که یک خودروی نه چندان تمیز نیز‌‌ می‌تواند ما را به مقصد برساند و از این رو شاید لزومی برای نظافت خودرو، آن هم به صورت روزانه یا مداوم نباشد. به همین خاطر برخی افراد گاهی هرچند ماه یک بار آن هم به صورت مختصر و حداقلی خودروی خود را تمیز می‌کنند اما حقیقت آن است که نظافت خودرو بیشتر از آن چیزی که فکر‌‌ می‌کنیم، اهمیت دارد. اگر شیشه‌ها تمیز نباشند،‌‌ می‌توانند باعث بروز حوادثی شوند؛ گاه حتی وجود یک لکه‌ی معمولی بر روی شیشه ممکن است مانع از دید نقطه‌ای خاص توسط راننده شود و حوادثی را به وجود بیاورد. نظافت قسمت‌های داخلی خودرو نسبت به بیرون آن اهمیت بیشتری دارد؛ زیرا در داخل اتومبیل شیارها و درزهای زیادی وجود دارد که گرد و غبار به تدریج در این نقاط قرار گرفته و سبب استهلاک‌‌ می‌شوند. گرد و غبار، باکتری‌ها و میکروب‌ها می‌توانند حتی در لابه لای تاروپود روکش‌های پارچه ای اتومبیل قرار بگیرند و به مرور سبب خوردگی و فرسایش آن شوند. نظافت خودرو در فاصله‌های زمانی منظم به صرفه‌‌‌تر و راحت‌‌‌تر از آن است که پس از چندماه آلودگی این کار انجام شود. در این صورت به دلیل حجم بالای آلودگی‌ها ممکن است نتوان آن‌ها را به صورت کامل از بین برد. یک خودروی تمیز ارزش مادی بیشتری دارد و رانندگی با آن نیز لذت بخش‌‌‌تر است.

چگونه شیشه‌ها را برق بیندازیم؟

یک تصور رایج آن است که شیشه‌های ماشین را‌‌ می‌توان صرفاً با آب خالی تمیز کرد. این موضوع در کوتاه مدت مشکلی را پیش‌ نمی‌آورد، اما باید دانست که لکه‌ها برحسب نوع مواد لکه زننده ماندگاری‌های متفاوتی دارند؛ اگرچه شستشو با آب سطح بیرونی لکه‌ها را از بین‌‌ می‌برد اما در برخی مواقع لکه‌ها به طور کامل از بین‌ نمی‌روند و فقط قابل دیدن نیستند. به همین سبب گاه پس از گذر چندماه، آلودگی‌های مختلف را به خود جذب‌‌ می‌کنند و به دلیل ماندگاری، به سختی از بین‌‌ می‌روند. اسپری‌های شیشه پاک کن‌‌ می‌توانند راه حل خوبی برای از بین بردن کامل لکه‌ها باشند. برخی افراد نیز مایع‌های شیشه شور را برای نظافت شیشه‌ها ترجیح‌‌ می‌دهند. این مایع درون محفظه آب خودرو به صورت ریخته با آب مخلوط‌‌ می‌شود. استفاده از مایع شیشه شور و اسپری‌ها به دلیل ترکیباتی که دارند، درخشندگی خاصی به شیشه‌های اتومبیل‌‌ می‌دهند و استفاده از آن‌ها در نظافت خودرو بسیار اهمیت دارد. از اسپری‌های حشره پاک کن نیز برای از بین بردن راحت اثرات حشرات بر روی سطوح پلاستیکی و شیشه استفاده‌‌ می‌شود.

لکه‌ها ماندگاری‌های متفاوتی دارند؛ اگرچه شستشو با آب سطح بیرونی لکه‌ها را از بین‌‌ می‌برد اما در برخی مواقع لکه‌ها به طور کامل از بین‌ نمی‌روند و فقط قابل دیدن نیستند.

اهمیت استفاده از شامپو در نظافت خودروhttps://bazarganiradin.com/

داشتن یک شامپوی خوب حق خودروی شما است!

همانگونه که به سلامت موهایتان اهمیت‌‌ می‌دهید و در انتخاب شامپو وسواس دارید، برای  نظافت خودروی خود نیز باید یک شامپوی مناسب انتخاب کنید. استفاده از شامپوی ماشین آلودگی‌های بدنه را به راحتی از بین‌‌ می‌برد و بدنه خودرو را براق‌‌ می‌سازد؛  همانند روز اول! برای شستشوی بدنه‌ی ماشین حتماً باید از شامپوهای مخصوص بدنه خودرو استفاده کرد چراکه علاوه‌بر قدرت تمیزکنندگی بالا، استفاده از پودرهای شوینده و مواد شیمیایی به رنگ بدنه و کیلر رنگ به شدت آسیب می‌زند. شامپوی ماشین بی ام و یکی از مارک‌های شامپوی خودرو است که به همراه کف زیادی‌‌ که می‌کند تمام آلودگی‌ها و لکه‌ها را در خود حل‌‌ می‌کند و لکه‌هایی را که به سختی به خودرو چسبیده‌اند و با آب پاک نمی‌شوند، از بین می‌برد.

از بوی بد خودروی خود خجالت‌‌ می‌کشید؟

معمولاً یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که در هنگام سوار شدن به خودرو توجه ما را به خود جلب‌‌ می‌کند، بوی ماشین است. این تجربه‌ی خوشایند برای همه‌ی ما پیش آمده است که هنگام سوار شدن بوی مطبوعی به مشاممان‌‌ می‌رسد و آرامشی را به ما منتقل‌‌ می‌کند. استفاده از خوشبوکننده‌ها و بوگیرها یک امر ضروری برای صاحبان خودرو است. صندلی‌های خودرو به دلیل استفاده زیاد و نشستن طولانی مدت، رطوبت عرق افراد را به خود جذب‌‌ می‌کنند و بعد از مدتی بوی نامطبوعی را در فضای داخلی خودرو پخش‌‌ می‌کنند. بوگیرها برحسب مدل و کاربرد در جاهای مختلفی نصب‌‌ می‌شوند. برای مثال بوگیر خودروی بی ام و بر روی دریچه کانال کولر نصب‌‌ می‌شود و تمام بوهای نامطبوع ماشین را از بین‌‌ می‌برد. بوگیر بی ام و خشاب‌های مختلفی دارد که با تعویض آن‌ها‌‌ می‌توان فضای داخلی ماشین را به بوهای آرامش‎بخش آکنده کرد.

با داشبورد چه کنیم؟

داشبوردها به دلیل محل قرارگیری‌شان در کنار درب اتومبیل پتانسیل بالایی برای کثیف شدن دارند. تصویری از یک داشبورد خاکی و کثیف در ذهن همه‌ی ما وجود دارد و هیچ کس با این تصویر بیگانه نیست. سطح داشبوردها معمولاً از جنس چوب و پلاستیک است که گاه به دلیل برجستگی‌های ریزی که دارد، به خوبی‌ نمی‌توان آن را پاکسازی کرد. یک مایع تمیزکننده داشبورد هرکاری را که برای داشتن یک داشبورد تمیز و آراسته نیاز دارید، برای شما انجام‌‌ می‌دهد! این مایع حاوی ترکیباتی از سیلیکون است که علاوه بر تمیزی داشبورد، بوی خوشی را از خود در فضای داخلی اتومبیل برجای خواهد گذاشت. همان قدر که استفاده از تمیزکننده‌های ذکر شده اهمیت دارد، توجه به کیفیت و داشتن ویژگی‌های استاندارد نیز اهمیت دارد. پک نظافت خودروی بی ام و با داشتن تمام استانداردهای جهانی و کیفیت فوق العاده‌‌ می‌تواند یک دوست خوب برای ماشین شما محسوب شود. محصولات بی ام و همگی زیرنظر شرکت بی ام و و با همکاری برجسته ترین برندهای جهان تولید شده‌اند که استفاده از آن‌ها‌‌ می‌تواند خودرو را به منزل دوم شما تبدیل کند. هم اکنون این محصولات در مدل‌های متنوع برای انواع کاربری‌ها تولید شده‌اند. استفاده از محصولات مخصوص نظافت خودروی BMW ضمن برقراری بهداشت خودرو آرامش روان را برای شما به ارمغان خواهد آورد.